Łupawa

Łupawa

Dokładna mapa trasy spływu

Opis

Łupawa jest jedną z trudniejszych dla kajakarza, ale równocześnie bardzo malowniczych rzek Pomorza. Wypływa na wyskości 125 m n.p.m. w okolicach jeziora Żukowskiego i płynie na północ w stronę Bałtyku. Spływ kajakowy Łupawą zaczynamy na jeziorze Jasień. Górny odcinek szlaku kajakowego przepływa przez leśną dolinę o charakterze górskim. Szybki nurt i liczne przeszkody zapewnią maksimum atrakcji i spowodują że na pewno nie będziesz się nudził w kajaku. Dzięki wykorzystaniu kajaków polietylenowych i nowych kamizelek asekuracyjnych spływanie kamienistych bystrz i pokonywanie przeszkód jest całkowicie bezpieczne. Z uwagi na małe zaludnienie okolicznych terenów, Łupawa na prawie całej długości ma pierwszą klasę czystości. Nie spotkamy tu także wielu turystów jak na innych popularnych szlakach kajakowych. Spływ kajakowy Łupawą to propozycja dla tych, którzy chcą przeżyć prawdziwą przygodę i nie nudzić się w trakcie płynięcia. Niewątpliwą atrakcją szlaku kajakowego Łupawy jest możliwość zorganizowania całodniowej wyprawy do Słowińskiego Parku Narodowego i obejrzenia panoramy wybrzeża Bałtyku ze szczytów najwyższych ruchomych wydm, dochodzacych do 40 m wysokości.

 

Atrakcje

• zakończenie spływu kajakowego nad morzem w Rowach

• oglądanie panoramy Bałtyku i Słowińskiego Parku Narodowego ze szczytu góry Rowokół (115 m n.p.m.)

• zwiedzanie jednej z zabytkowych elektrowni wodnych Poganice, Żelkowo, Smołdzino

• wiele ekscytujących bystrzy podczas spływania dopływu Łupawy - Bukowiny

• możliwość nauczenia się podstawowych technik kajakarstwa górskiego pod okiem instruktora

• zawody w kajak-polo oraz inne gry i zabawy wodne

• leśne sauny parowe

• chrzest kajakowy oraz turniej wacht

• Bal Kapitański na zakończenie spływu kajakowego

Terminy spływów na Łupawie 

rzeka termin prowadzący

A2 Łupawa 11.07 - 20/21.07.2011 Aleksandra Cieślikowska zapisz się!


Dojazd na spływ

z Warszawy

stacja

data

odjazd

przyjazd

uwagi1

 

2

Warszawa Wschodnia

Gdańsk

PKS Gdańsk

Jasień

12.07.05

11.08.05

 

06:08

 

11:30

 

10:27

 

13:36

P 35703 - pospieszny TLK; wymaga rezerwacji Więcej...

 

Proponowane połączenia mogą ulec zmianie. Prosimy o sprawdzenie ich przed wyjazdem:
www.pkp.pl, www.rozklady.com.pl

Zapisy

Na spływy kajakowy "Akcja Lato" można zapisać się przy pomocy tej strony www (kliknij link "zapisz się" przy terminie spływu) lub u Komandora Akcji Lato Olgi Wojewody, pod numerem telefonu 513 535 222 lub emailowo Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

W razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości dotyczących spływów kajakowych "Akcja Lato" prosimy o Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Tags: