Slajdowiska Czwartkowe - 8 grudnia - Wakacje na Marsie, czyli najciekawsze widoki z Islandii i Wysp Owczych

W czwartek 8 grudnia zapraszamy na slajdowsko Ani Jawor-Joniewicz i Tadka Joniewicza pt. "Wakacje na Marsie, czyli najciekawsze widoki z Islandii i Wysp Owczych". Slajdowisko rozpocznie się o godzinie 18:30 w sali 219 w Gmachu Głównym Politechniki Warszawskiej. Wstęp wolny.

 

 

 

Islandia nie jest łatwym krajem do zwiedzania. Z czego zrezygnować, skoro wszystkiego nie da się zobaczyć? Gdzie patrzeć, jeżeli widoki zapierają dech w piersi? Co jeść, żeby nie zbankrutować?

Wybraliśmy się tam samochodem, co może było pójściem na łatwiznę, ale niewątpliwie pozwoliło na poznanie największego atutu wyspy – różnorodności! W ciągu kilku godzin można przenieść się znad trawiastych fiordów w krajobraz zupełnie księżycowy. Rano podtykać rybki pod dzioby maskonurom, a po południu martwić się czy podeszwy nie stopią się od magmy czającej się płytko pod ziemią. Można zjeść obiad w knajpie w centrum nowoczesnego miasta, a na nocleg rozbić namiot na mchu, w ciszy tak absolutnej, że trudno ją wytrzymać.

Kilkoma takimi wrażeniami chcemy się podzielić podczas naszego slajdowiska. Będą fiordy, wulkany, kolorowe góry, lodowce – wszystko po co warto pojechać na Islandię i Wyspy Owcze.

Anka i Tadek

 

 

Kolejne slajdowisko - 15 grudnia - Andrzej Huczko - Najpiękniejszy górski treking Europy

Pełen kalendarz pokazów znajduje się na stronie http://www.skpb.waw.pl/slajdowiska/kalendarz.html

Kontakt do nas na stronie http://skpb.waw.pl/slajdowiska/kontakt.html

Slajdowiska Czwartkowe na Politechnice Warszawskiej są współorganizowane przez SKPB Warszawa, Stowarzyszenie Studentów "Geoida" i Koło PTTK nr 1 "Jedynka"

Tags: