9-dniowy wyjazd do Rumunii “Góra z Gurą się nie zejdzie, czyli Haiti w Rumuni” w ramach akcji “Sztafeta Łukiem Karpat”

Termin:

2017-08-19 do 2017-08-27

Charakter trasy:

Piesza, namiotowa.

Poziom trudności: relatywnie długie odcinki o sporych przewyższeniach.

W czasie 8 dni chcielibyśmy przejść około 130km, w tym ok. 7000m podejścia. Szkic trasy możesz zobaczyć tutaj.

Miejsce:

Rumunia, Karpaty Wschodnie: Góry Hășmaș, Ceahlau, Góry Bystrzyckie, Kelimeny

 

O wyjeździe:
Zapraszamy osoby, które lubią wyzwania i chciałyby w urozmaicony i intensywny sposób spędzić tydzień w górach. Trasa jest relatywnie długa, ale za to bardzo ciekawa.

Zapraszamy na wędrówkę poprzez mało znane pasma rumuńskich Karpat Wschodnich. Przed nami same rozmaitości: od głębokiego, stromego wąwozu Bicaz, będącego największą atrakcją turystyczną w okolicy, poprzez masyw gór Ceahlau obfitujący w fantazyjne wapienne formacje skalne, zwanego “Rumuńskim Olimpem”. Nie ominie nas także kąpiel w malowniczym, wielkim sztucznym jeziorze Lacul Bicaz. W masywie Gór Bystrzyckich będziemy podglądać pasące się na połoninach stada owiec, zaś wieczorem będziemy przesiadywać przy ognisku chłonąc niezapomniany klimat oddalonych od wszelkiej cywilizacji karpackich nocy.W masywie wulkanicznym Kelimenów zobaczymy, jak wygląda kaldera i przeniesiemy w wyższe, skaliste partie z najwyższym szczytem Pietrosem włącznie.

Wąwóz Bicaz (źródło)                                                                                                               pasmo Kelimenów (źródło)

Wyjazd integracyjny w Beskidy- termin w trakcie ustaleń

Organizujemy na weekendowy wyjazd integracyjny w Beskidy, podczas którego będziemy mieli okazję się poznać. Jeśli nadal zastanawiasz się, czy do nas dołączyć – wyskocz z nami pod namiot. Przekonasz się, jak jest fajnie.

Koszt: 1 200 zł

Prowadzący: Marta Panasik, Natalia Górska, Alicja Kuchar

Ekwipunek i jedzenie:

Informacje organizacyjne - szczegóły odnośnie transportu, lista niezbędnego sprzętu do zabrania i produktów żywnościowych do zakupu - zostaną wysłane wyłącznie zainteresowanym.    

Plecaki

Trasa jest relatywnie długa, dlatego planujemy ją podzielić na krótsze odcinki i dwa razy zaopatrywać się w prowiant. Dzięki temu nasze plecaki będą relatywnie lżejsze. Jednocześnie podkreślamy, że jest to wyjazd dla osób z względnie dobrą kondycja, które miały choć raz okazję wędrować przez kilka dni z całym dobytkiem na plecach.

Namioty

Zapraszamy posiadaczy namiotów jak i tych którzy przenośnego dachu nad głową jeszcze nie mają, skoordynujemy miejsca w namiotach tak, aby każdy miał gdzie spać.

Zapisy:

Przez formularz

Pozostała liczba miejsc: BRAK - ZAPISY NA LISTĘ REZERWOWĄ!

Pytania na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Zapraszamy!

* zapisując się na wyjazd akceptujesz regulamin wyjazdów SKPB