Studenckie lato - wyjazdy 2017

W te wakacje pragniemy przejść Łuk Karpat, ale wędrujemy tez w inne miejsca!!! Jeśli chcesz dowiedzieć się gdzie i kiedy w tym roku nas nosi, to zerknij do tabeli poniżej.

Tegoroczne wyjazdy wakacyjne SKPB zostały zdominowane przez Sztafetę Łukiem Karpat: 18 obozów tygodniowych w górach Polski, Słowacji, Rumunii i Ukrainy w terminie od 5 czerwca do 30 września. Na niektóre obozy nadal są wolne miejsca więc zapraszamy.

Jednak Sztafeta to nie wszystko co dla Was przygotowaliśmy. Tych, którzy:
- chcą lub mogą wyskoczyć w góry tylko na weekend,
- wolą swojskie Beskidy od dalekich gór Rumunii i Ukrainy
- wolą pojechać poza Karpaty
zapraszamy na studenckie weekendówki, wyjazdy tygodniowe i dłuższe w ramach Akcji Lato 2017Pojedź z nami w góry i nie tylko!

Recepta na wakacje spędzone w dobrym towarzystwie i w ciekawych miejscach jest prosta: wybierz wyjazd, który Cię interesuje, zgłoś chęć uczestnictwa i przeżywaj niezapomniane przygody w górach Polski i świata.

Fot. Grzegorz Zajac, Islandia 2016

 

Latem zapraszamy Was także w Beskid Niski, gdzie możecie odwiedzić naszą bazę namiotową w Regetowie i chatę w Teodorówce.

 

STUDENCKIE OBOZY I WYJAZDY SKPB:

(Tabela nie zawiera obozów "Sztafety Łukiem Karpat".

Kolejne wyjazdy będą się pojawiały sukcesywnie)

DATACHARAKTER TRASYOPIS TRASYMIEJSCEPROWADZĄCY
SIERPIEŃ
5-6.08 piesza, beznamiotowa

Bieszczady... ady ...ady ...ady

zakończony

Bieszczady  Ewa Czupta, Mateusz Piotrowski
5-6.08 piesza, schroniskowa

Z Nikiforem po Hali

zakończony

Beskid Sądecki Mateusz "Broda" Trzciński
5-6.08 piesza, namiotowa

Spisz w ostatniej chwili!

zakończony

Polski Spisz Zuzia Smoczyńska i Ania Urbańska
7-15.08 piesza, schroniskowa

Beskizii Occidentali

zakończony

Beskidy Zachodnie Mariusz Pietrzak "Dzidek"
11-25.08 piesza, namiotowa

4 godziny stąd, taki ląd - 14 dni na Islandii

zakończony

Islandia Misia Łukasiewicz, Grzegorz ZającJEA!
20-27.08 piesza, namiotowa

Mniejszym butem po Bieszczadach

w trakcie

Bieszczady Agnieszka Płatkowska-Antas
26-27.08

piesza, namiotowa

Król Beskidu Niskiego - Busov

w trakcie

Beskid Niski Mateusz "Broda" Trzciński

 

Wszystkie imprezy, które organizujemy są non-profit Oznacza to, że nie zarabiamy na organizowaniu naszych wyjazdów. Jeśli chcesz, abyśmy mogli dalej działać możesz podarować nam swój 1%.

PS: Chcesz w pierwszej kolejności otrzymywać informacje o kolejnych imprezach organizowanych przez nas? Polub nas na Facebooku i zapisz się na newsletter SKPB . (Informacje będą wysyłane maksymalnie raz w miesiącu/raz na dwa miesiące).

 


Co to jest Akcja Lato?

To letnie obozy, które organizujemy głównie w Karpatach polskich, ukraińskich i rumuńskich. W ramach Akcji można też z nami wędrować po górach Słowacji, Czech, Bułgarii i krajów bardziej odległych jak Turcja czy Hiszpania. Nie omijamy nawet innych kontynentów, zwłaszcza Azji, która jest rajem dla turystów górskich. Wszsytkie organizowane przez SKPB wyjazdy są non-profit.

Jak zapisać się na obóz?

Trzeba skontaktować się bezpośrednio z przewodnikami, którzy prowadzą wybrany przez Ciebie wyjazd. Kontakt do nich znajdziesz w opisie każdego obozu. Przewodnicy udzielają wszystkich informacji o wyjeździe! Poinformują Cię np. do kiedy należy zapłacić za wyjazd, co zabrać etc. Pamiętaj, że ilość miejsc na każdym z obozów jest ograniczona. Nie czekaj do ostatniej chwili, zapisz się jak tylko się zdecydujesz!

Kto może jechać z SKPB?

Choć wyjazdy są przeznaczone głównie dla studentów i licealistów, zabieramy każdego, kto lubi góry i turystykę aktywną. Uczestnicy obozów muszą też mieć wygodne buty, plecak, śpiwór i karimatę oraz chęć noszenia tego wszystkiego na plecach ;-)) Akcja Lato jest imprezą niekomercyjną.

Ile trzeba mieć pieniędzy, aby pojechać z nami w góry?

Mało. Jesteśmy organizacją studencką, która istnieje już ponad 50 lat i nie zarabiamy na organizacji obozów. Prowadzimy ludzi w góry, bo lubimy. Uczestnicy pokrywają tylko koszty pobytu przewodnika (jedzenie i przejazdy). Cena poszczególnych obozów zależy od ich długości i miejsca, w które się jedzie. Koszty wyjazdów znacznie obniżają też noclegi w namiotach, bo w większości miejsc na świecie na szczęście nie musimy za nie płacić. Dodatkowym kosztem jest niewielkie wpisowe - 5 zł. 

Czy sobie poradzę?

Pewnie! Naszą ofertę kierujemy zarówno do górskich "wyjadaczy" jak i tych, którzy dopiero chcieliby spróbować wędrówek z plecakiem. Co roku przewodnicy organizują obozy o różnym stopniu trudności, czasem wymagające wcześniejszego doświadczenia górskiego. Jeśli zaś nigdy wcześniej nie wędrowałeś po górach, możesz wybrać się z nami na jedną z wakacyjnych wycieczek weekendowych w polskie Beskidy, gdzie łatwo złapać bakcyla. Zapraszamy!

Koordynator Akcji Lato 2017

Misia Łukasiewicz
kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Tags: