Zaproszenie na rajd

Po raz czterdziesty pierwszy zapraszamy Was na ogólnopolski Rajd Połoniny. Jak co roku jesienią będziemy wędrować po bieszczadzkich lasach i łąkach szukając emocji i przeżyć minionego lata. Zapraszamy Was na połoniny jak i w gęstego krzala, aby razem gotować na ognisku, śpiewać i dobrze się bawić. Tak więc nie wahaj się tylko bierz stary plecak i wytarte dżinsy i ruszaj z nami, bo tylko nudziarze zostają w domu!

Czytaj więcej...

Ześrodkowanie

Trasy tegorocznego XLI Rajdu "Połoniny" spotykają się 30 września, w sobotę, w Łopience. Oto, co dla Was przygotowaliśmy:

Czytaj więcej...

Zapach mięty

Zapraszamy Was do odwiedzenia Studenckiej Bazy Namiotowej w Łopience. Tu poczujecie klimat dawnych lat. Tu poczęstują Was - strudzonych wędrowców - miętą, pogadają i po drzewo popędzą.

 

Czytaj więcej...

Kurs przewodnicki

Na początku października zapraszamy wszystkich, którzy połknęli bakcyla gór i chcieliby spróbować swoich sił jako przewodnicy, na niepowtarzalną i jedyną w swoim rodzaju przygodę jaką jest Kurs Przewodnicki. SKPB jako jedyna organizacja w woj. mazowieckim posiada upoważnienie wojewody na prowadzenie kursu na przewodnika beskidzkiego zgodnie z ustawą o usługach turystycznych. Podczas kursu będziecie mieli możliwość zdobycia wielu nowych praktycznych umiejętności, pogłębienia swojej wiedzy ogólnej, poznania własnych możliwości, a także, jeśli nie przede wszystkim, spotkania wielu kochających góry ludzi, przyjaciół, z którymi można się wybrać w najdalsze zakątki świata.

Czytaj więcej...

Baza namiotowa SKPB w Regetowie

Już co roku podczas wakacji działa studencka baza namiotowa w Regetowie w Beskidzie Niskim. Baza znajduje się przy zejściu czerwonego szlaku z Rotundy (nowooznakowanego w maju 2000), około 15 min. od skrzyżowania w Regetowie w kierunku granicy. Przenocować u nas można w namiotach własnych lub bazowych.

Czytaj więcej...

Wydawnictwa SKPB

SKPB w Warszawie oprócz organizowania rajdów czy prowadzenia kursu przewodnickiego zajmuje się też działalnością wydawniczą. Wszystkich zainteresowanych historią, kulturą i dniem dzisiejszym Beskidu Niskiego zapraszamy do zapoznania się z "Magurami". Jest to rocznik krajoznawczy poświęcony tym najbliższym nam górom.

Czytaj więcej...