Koncert "W górach jest wszystko co kocham"


Już dziś (poniedziałek 23.04.2007 ) o godz. 19:30 zapraszamy na świetny górski koncert do Małej Auli Politechniki Warszawskiej!

Już po raz piąty mamy przyjemnośc zaprosić Was na koncert piosenki turystycznej i poezji śpiewanej "W górach jest wszystko co kocham". Wystąpią:

- Dom o Zielonych Progach,
- Na Bani,
- Grupa Pelton,
- Maciej Służała.

Zespoły te od paru lat występują w ramach ogólnopolskiego projektu "W górach jest wszystko co kocham". Obecnie mają już za sobą dziesiątki koncertów, udział w festiwalach piosenki (m.in. YAPA i Bazuna), kilka wydanych płyt i szerokie grono słuchaczy, które powiększa się z każdym kolejnym występem. 23-go kwietnia będziemy mieli okazję kolejny raz ich wysłuchać.


"W górach jest wszystko co kocham.." - to cytat z wiersza Jerzego Harasymowicza, który stał się mottem ogólnopolskiego projektu muzyczno - poetyckiego skupiającego ludzi, którzy "znaleźli siebie w tych górach...", ludzi, którzy na stałe związali się z górami, i którzy z gór wynieśli muzykę i poezję.

Utwory wykonywane przez artystów spod znaku "W górach..." należą do nurtu tak zwanej piosenki turystycznej. Nurt ten rozwinął się m.in. za sprawą zespołów: Wolnej Grupy Bukowiny z Wojciechem Belonem na czele (któremu poświęcona była płyta „W Górach…” z 2004 roku), a później także Starego Dobrego Małżeństwa. Z czasem zaczęły się pojawiać kolejne pokolenia muzyków, kontynuatorów tradycji "bukowińskich". Część z nich zaczęła występować pod wspólnym szyldem "W górach jest wszystko co kocham...".

W ramach tegorocznej edycji koncertu na Politechnice Warszawskiej będzie miała miejsce premiera najnowszej płyty pt.: "JAM" jednego z wykonawców – Domu o Zielonych Progach. Nie zabraknie oczywiście także piosenek z ostatniej płyty z serii „W Górach…” – Miłość z gór i starszych znanych już z poprzednich lat… Ponadto, tak jak w ubiegłym roku, koncertowi będzie towarzyszyła wystawa. Tym razem jej motywem przewodnim będzie hasło: „Góry to ludzie…” Poza tym w trakcie koncertu będzie można obejrzeć pokaz slajdów.

Szczegółowe informacje dotyczące zespołów, koncertów i wszystkiego, co związane z projektem "W górach jest wszystko co kocham" na stronie www.wgorach.art.pl


Zapraszamy!
BILETY: 10 PLN (uczniowie, studenci); 15 PLN (pozostali) do nabycia w:

- Samorząd Studentów Politechniki Warszawskiej - Pl.Politechniki 1 (Gmach Główny PW, pok. 165, między 9.00 - 16.00)
- Księgarnia Podróżnika, ul. Kaliska 8/10.
- W każdy czwartek na spotkaniu KTE Styki, Pl.Politechniki 1 (Gmach Główny PW, pok. 405/3, między 20.00 - 22.00).


Dodatkowe informacje o biletach i koncercie: Mariusz Sochaj mariusz.sochaj[at]gmail.com

Tags: