Muzyczna impreza we Wrocławiu - 16-18 listopada

Wrocławski Przegląd Kultury Studenckiej 2007 „W górach jest wszystko co kocham…” 16-18 listopada będzie okazja, aby posłuchać najfajniejszych piosenek turystycznych nie tylko z tego sezonu.
Po raz kolejny pragniemy zaprosić Was do Wrocławia na poetycką i muzyczną wędrówkę po górach i nie tylko. W ciągu trzech festiwalowych dni usłyszymy kilkudziesięciu wykonawców z całej Polski. Ponadto będzie można obejrzeć ciekawe slajdy z różnych zakątków świata oraz wystawy fotograficzne. Każdy zaś dzień Przeglądu będzie posiadał inny, niepowtarzalny charakter.

Szczegółowy program: www.przeglad.wgorach.art.pl

Piątek to mocne, często folkowe rytmy koncertu „Aniołów wokół mam!”. Tego dnia wystąpią znani już we Wrocławiu muzycy zespołów Yes Kiez Sirumem oraz 40 Synów Jeżdżących 30 Wnuków Jeżdżących na 70 Osłach (zwani krótko Osiołkami). W szaleńczych rytmach gitary, bębnów czy akordeonu, zaniosą nas w swój świat miłości i chrześcijańskich inspiracji. Nie zabraknie w tym dniu także dobrej poezji. Obok w/w zespołów zagra Małżeństwo z Rozsądku oraz Bez Jacka w duecie ze Słodkim Całusem od Buby. Na dobranoc ukołysze nas, czerpiący głęboko z Boba Dylana i folku amerykańskiego, młody krakowski indywidualista, Apolinary POlek wraz z zespołem..

Sobota to już tradycyjnie dzień zarezerwowany dla wykonawców ogólnopolskiego projektu „W górach…” Usłyszymy zatem prawie wszystkich artystów biorących w nim udział. Koncert zatytułowany „Ponad górami słońce i wszystko proste tak...” będzie składał się z dwóch części (rozpoczęcie godz. 20:00 z przerwą ok. godz. 23:00). W trakcie koncertu planowana jest premiera płyty legendarnej trójmiejskiej formacji Na Bani. Nie zabraknie także trzonu koncertów projektowych – Domu o Zielonych Progach oraz innych górskich zespołów. Koncert zostanie poprzedzony konkursem dla wykonawców, który zacznie się już o godz. 16:00.

Niedziela. „Graj nam, graj pieśni skrzydlata...” - śladami 40-tej Giełdy w Szklarskiej Porębie to powrót do muzycznych korzeni. W tym roku obchodzona była jubileuszowa 40. Ogólnopolska Giełda Piosenki Turystycznej w Szklarskiej Porębie. Na tej imprezie przed wielu laty swoją własną historię napisały takie zespoły jak: Wolna Grupa Bukowina (pierwsze swe kroki sceniczne stawiał tutaj Wojtek Belon), Jan Kaczmarek, SDM, Wały Jagiellońskie, Nasza Basia Kochana czy Andrzej Poniedzielski. Lista jest oczywiście znacznie dłuższa. Do tego legendarnego wydarzenia nawiązujemy w niedzielnym koncercie Przeglądu. Zagrają: Wolna Grupa Bukowina, Andrzej Koczewski w duecie z Markiem Górskim oraz zespół Seta (który na tegorocznej Giełdzie miał premierę nagranej po latach autorskiej płyty).

KONKURS. Zapraszamy również na organizowany w tym roku już po raz drugi przegląd dla młodych (i nie tylko) wykonawców, który odbędzie się w formie konkursu (nie należy tego traktować dosłownie, gdyż element konkurencji ograniczony został tutaj do minimum, ważna jest wspólna zabawa i występ przed publicznością). Zapraszamy każdego odważnego autora piosenki do zaprezentowania swojej twórczości na scenie. Przewidziane są atrakcyjne nagrody. Każdy może liczyć na przychylne spojrzenie obecnej na sali publiczności

Miejsce imprezy:
Wybrzeże Wyspiańskiego 27 Stołówka Akademicka PWr


Tags: