Koncert "W górach jest wszystko co kocham..."

Zapraszamy na warszawski koncert z cyklu "W górach jest wszystko co kocham...", który odbędzie się w niedzielę 7 grudnia 2003 r. o godz. 18:00 w Auli Głównej Gmachu Głównego Politechniki Warszawskiej. Wstęp wolny.

W trakcie koncertu współorganizowanego przez nasze Koło wystąpią:
"Dom o Zielonych Progach", "Enigma", "Zgórmysyny" i "Na Bani". Więcej szczegółówi o koncercie pod adresem goska.aonet.pl/wgorach/ lub poniżej. Na temat projektu "W górach..." szukajcie informacji na www.wgorach.prv.pl.

Organizatorzy koncertu:
Klub Turystyczny Elektryków "Styki"
Akademicki Klub Turystyczny "Maluch"
Koło PTTK nr 1 przy Politechnice Warszawskiej
Studenckie Koło Przewodników Beskidzkich w Warszawie
Turystyczny Klub Chemików "RedOx"

"W górach jest wszystko co kocham..."
Warszawa - 7 grudnia, godz. 18:00
Gmach Główny Politechniki Warszawskiej

Byliście może kiedyś nocą w schronisku? Na bazie namiotowej gdzieś daleko od miast? A może doczekaliście kiedyś północy w studenckiej chacie? Może w Nieznajowej, w Łupkowie a może w naszej kochanej Chałupie Elektryków? Tak...? Jeśli tak, to wiecie co znaczy swąd żywicznego dymu z kuchni, półmrok świec na drewnianych stołach, ciche dźwięki gitary i głosy przypadkowych wędrowców, którzy razem z Wami przekroczyli Zielone Progi Bukowego Domu.

Jeśli chcielibyście przypomnieć sobie ten klimat i choć trochę poczuć się jak tam, to zapraszamy Was na niezwykły koncert poświęcony górom.

Mówiąc dokładniej poświęcony niezapomnianym wrażeniom i przeżyciom towarzyszącym wędrówkom po górskich szlakach, dolinach i uroczyskach. Będzie to kilka godzin bezpośredniego kontaktu z poezją narodzoną w górach i ożywioną gitarową (i nie tylko) muzyką. Przed Wami wystąpią ludzie, dla których wędrowanie i śpiewanie jest bardzo istotnym elementem życia. Ludzie z różnych miast Polski, którzy poznali się kiedyś przy jakimś górskim ognisku, przy parzącym kubku za mocnej, przesłodzonej herbaty. My ich tam spotkaliśmy i chcielibyśmy, byście i Wy także ich poznali.

Ich piosenki częściej można usłyszeć na studenckim rajdzie, niż na deskach scen, a jeśli już to nie będzie to Sala Kongresowa, tylko wytarte drewno Yapowej, Bazunowej, czy Giełdowej sceny. Może uda się nam wspólnie odtworzyć klimat przytulnej jadalni górskiego schroniska, gdzie wspólne granie i śpiew pozwala nadać ważnym sprawom świata z dolin właściwe proporcje i wymiary.

Nasze śpiewogranie będzie jednym z koncertów ogólnopolskiego cyklu pod nazwą: "W górach jest wszystko co kocham...". Zeszłoroczny cykl, jak i płyta wydana przy jego okazji, były uhonorowaniem poezji Jerzego Harasymowicza, hołdem złożonym poecie sławiącemu przez całe swoje życie Beskidy. Dodatkowo projekt realizowany był w celu uczczenia Międzynarodowego Roku Gór, który był wtey obchodzony. W tym roku będziemy wędrowali śladami poezji Mistrza Jerzego, usłyszycie wiele autorskich utworów, które być może już znacie ze swoich górskich wędrówek i spotkań na szlaku.

Warszawski koncert odbędzie się siódmego grudnia w Auli Głównej Gmachu Głównego Politechniki Warszawskiej (Pl. Politechniki 1). Granie i śpiewanie rozpocznie się o godzinie 18-ej. Wstęp wolny.

Wystąpią: "Dom o Zielonych Progach", "Na Bani", "Enigma" i "Zgórmysyny". Część z utworów, które usłyszycie, powstała w oparciu o wiersze Jerzego Harasymowicza, czyli Mistrza Jerzego. Poza tym artyści zaprezentują niemały zbiór własnych kompozycji, a także odkurzą wiele innych piosenek śpiewanych na szlakach.

Warto dodać, że wykonawcy, którzy przed Wami wystąpią, mogą poszczycić się dużymi osiągnięciami na różnorakich przeglądach piosenki turystycznej, takich jak Yapa, Łykend czy Bazuna, gdzie występują obecnie jako goście.

Zespół Dom o Zielonych Progach jest zespołem bardzo specyficznym, gdyż jego członkowie rozsiani są po różnych częściach kraju, a nawet Europy. Nikt z jego członków nie pamięta tak naprawdę, kiedy i jak został założony, gdyż muzykom tego zespołu wydaje się, że muzykują ze sobą już od dawien dawna. Do ich najbardziej znanych piosenek nalezą: "Gór mi mało", "Drogi Lesie", "Zostanie tyle Gór", czy wreszcie "W górach jest wszystko co kocham...". Zespół ten jest obecnie często zapraszany jako gość na największe festiwale piosenki studenckiej w kraju.

Drugim wykonawcą będzie toruńska grupa Enigma. Zespół ten wygrywał i zdobywał wyróżnienia min. na YAPIE czy BAZUNIE, podbijając serca publiczności. Znany jest z niesamowitych aranżacji muzycznych utworów, o czym zapewne będziemy mogli przekonać się na koncercie.

Zespół "Na Bani" to znana górskim łazikom ekipa z Trójmiasta.
Słowa:
"Góry to nasze spiętrzone marzenia;
W górach ludzie jak one rosną ku niebu;
Morze szczytów nas w żeglarzy przemienia;
Żeglujących od brzegu do brzegu"
chyba dają Wam pojęcie o tym, jak można połączyć miłość do Gór z miłością do Morza. A ta Bania - to dla niewtajemniczonych - szczyt w Beskidzie Żywieckim, chociaż....

Ostatnim zespołem, który wystąpi są tutejsze "Zgórmysyny" (ze Zgórmycórką). Nie ma co się rozpisywać - Gwiazdy po prostu. Wygrywają wszystkie konkursy, jakie są w kalendarzu. Musicie ich usłyszeć!

W trakcie koncertu do nabycia będą śpiewniki oraz pierwsza i druga część płyty "W górach jest wszystko co kocham...". Będziemy także zbierać fundusze na remont turystycznej bazy studenckiej, chaty w Polanach Surowicznych w Beskidzie Niskim zwanej Chałupą Elektryków.

Patronat honorowy nad koncertem objął Jego Magnificencja Rektor Politechniki Warszawskiej prof. dr hab. inż. Stanisław Mańkowski. Koncert został zorganizowany przy pomocy finansowej Władz Uczelni oraz Komisji Kultury Samorządu Studenckiego Politechniki Warszawskiej.

Więcej szczegółów na temat programu "W górach jest wszystko co kocham...", terminy koncertów, mini-śpiewnik oraz informacje na temat zespołów znajdziecie na stronie internetowej www.wgorach.prv.pl.

Zapraszamy!
Tags: