Informacje praktyczne

Znajdziecie tu garść praktycznych informacji - co zabrać ze sobą oraz telefony do GOPRW czasie rajdu będziecie poruszać się w grupach pod opieką przewodnika. Nie jest do tego potrzebne żadne doświadczenie górskie - wystarczy minimum kondycji fizycznej i odrobina przygotowania.

Oto co powinniście ze sobą zabrać:
  • SPRZĘT: plecak, śpiwór, karimata, latarka i zapasowe baterie, menażka, kubek, łyżka, nóż, na trasy namiotowe – namiot (konieczny kontakt z prowadzącym!).
  • UBRANIE: ciepły sweter lub polar, coś od deszczu, wygodne, grube skarpety, rozchodzone buty trekkingowe, mogą się też przydać sandały.
  • JEDZENIE: na trzy dni: 2*300 g nie psującego się mięsa (salami, sucha kiełbasa, konserwa); 500 g ryżu lub makaronu; paczka sosu; kostki rosołowe; koncentrat pomidorowy; kukurydza lub groszek; cebula; warzywa na kanapki; 1 CHLEB; 1/2 kg suchej kiełbasy; rybki lub pasztet; 300g żółtego sera i/lub topserki; dżem; 3 słodzone kisiele; rodzynki; 2 tabliczki czekolady; herbata; cukier; przyprawy.
  • DOKUMENTY: dowód osobisty, paszport, legitymacja szkolna lub studencka.
  • APTECZKA: leki osobiste, gaziki jałowe, plastry z opatrunkiem, bandaż elastyczny.

UWAGA! Pamiętajcie, żeby wszystko pakować w szczelne worki foliowe! - nie ma nieprzemakalnych plecaków, a spanie w mokrym śpiworze nie należy do przyjemności!


Rajd odbywa się na terenie górskim w strefie przygranicznej.

Górski telefon alarmowy: 601 100 300
Telefony do Bieszczadzkiej Grupy GOPR: 0 13 463 22 04 i Krynickiej Grupy GOPR: 0 18 471 29 33. Wprawdzie nie ma tu dużych wysokości i nadzwyczajnych trudności, ale prosimy o rozwagę.

Udział w Rajdzie bierzecie na własną odpowiedzialność.


Tags: