Jasiel

Jasiołka, zwana także Jasiel albo Jaseł ? siedemdziesięciokilometrowa rzeka ? zaczyna swój bieg na zachodnich stokach Kanasiówki i kilka kilometrów od źródła wchodzi w rozległą, dziś niezamieszkaną dolinę, gdzie dawniej leżała nieduża górska wioska Jasiel. Nie wiadomo dokładnie, czy jest to ,,ten'' czy ,,ta Jasiel'', dawni mieszkańcy używają także nazwy Jasełko. Nazwa miejscowości pochodzi zapewne od czystej, jasnej wody.

Czytaj więcej...

Dla licealistów

Po kilku latach przerwy w tym roku wznawiamy Górski Rajd Licealistów "Beskidzki Trakt", który w tym roku będzie towarzyszył Rajdowi Beskid Niski.

Wiosną 2009 dla licealistów przygotowaliśmy dwie trasy 4 i 5-dniową. Będziemy się szwędać po Beskidzie Niskim od 30 kwietnia do 5 maja, więc jeśli nie zdajesz matury, rusz z nami w góry!

 

Szczegóły znajdziesz na www.skpb.waw.pl/trakt

 

 

Czytaj więcej...

O rajdzie

"W pobliżu mej chaty rży mustang kosmaty,
rosomak wyrusza na łów.
Powietrze tu czyste i niebo przejrzyste
i gniewnych nie słyszy się słów."

I po rajdzie...

Witajcie,
od zakończenia rajdu minął tydzień, a nas znów ciągnie ku górom. Jednak najpierw trzeba porządnie zakończyć poprzednią imprezę :).

Wszystkie informacje o zdjęciach i relacjach z rajdu będą pojawiać się na forum. Zapraszamy do uważnego śledzenia i wyrażenia swojej opinii o rajdzie (chcemy wiedzieć co Wam się podobało, a co nie :)).

Tu w imieniu kierownictwa rajdu chciałbym podziękować:
-Ewie Chudobińskiej, za długie godziny nocnych rozmów, ciągnięcie za warkoczyk organizatorów i fachowe rady słane ze słonecznej Italii oraz za współorganizowanie kuchni rajdowej;
-Adasiowi Panasikowi za sielski pobyt w Wetlinie(podziękowania Niedźwiedziowi i Grażynie za gościnę w Leśnym Dworze) podczas załatwiania spraw tuż przed rajdem, za kilometry przejechane Czerwoną Strzałą oraz za wiele cennych rad, pomoc przy ześrodkowaniu, organizację śpiewanek i za troskę o nerwy organizatorów;
-Bartkowi Matuszewskiemu za projekt plakatu, znaczka, koszulki i strony;
-Adasiowi Rączkowskiemu za cenną pomoc organizatorską;
-Michałowi Gryglewskiemu za promocję rajdu w gazetach i wspaniały dół pod latrynę;
-Kubie Fedorowiczowi za promocję internetową oraz nocno-rowerowe rozwieszanie plakatów razem z Zuzą Stankiewicz( Zuzie dziękujemy również za użyczenie magicznego wehikułu do teleportowania namiotów) i Krzysiem Gutkowskim(Krzychu, dzięki za pomoc przy zakupach przed rajdem i "pukniętą babeczkę");
-Magdzie Bederskiej i Magdzie Badowskiej za pomoc przy zdobywaniu sponsorów;
-Mikołajowi Łaniewskiemu-Wołłk za kierowanie kuchnią rajdową;
-Michałowi Skrzyniarzowi i Kasi Kowalskiej za prowadzenie biura rajdu i pomoc przy ześrodkowaniu;
-obsłudze rajdu za kawał ciężkiej roboty przy organizacji ześrodkowania: Magdzie i Michałowi Gryczom, Staśkowi Szloserowi, Konradowi Werysowi, Pawłowi Dumie, Hani Łaniewskiej-Wołłk, Przemkowi Musińskiemu, Marcie Kowalik, Piotrkowi Bielawskiemu, Jadze Nowakowskiej, Andrzejowi Turzynieckiemu, Teresie Kowalik, Goremu;
-Marzenie Chodkiewicz za załatwienie namiotów;
-zarządowi SKPB: Agnieszce Skieterskiej, Ani Romaniuk, Adasiowi Leszczyńskiemu, Maćkowi Siarkiewiczowi za przeprowadzenie nas przez całą organizację;
-kursantom za pomoc przy kuchni i w sprzątaniu po ześrodkowaniu;
-prowadzącym trasy za dostarczenie mniej lub bardziej kompletnych uczestników;
-uczestnikom za wspólną zabawę;
oraz wszystkim, dzięki którym rajd mógł się odbyć w takiej a nie innej formie.

Kiczera Gangstera

W tym roku zapraszamy Was do naszego gangsterskiego świata. Na przełomie kwietnia i maja grasować będą po Beskidzie Niskim różne gangi. Będą zajmować się między innymi kradzieżą złego samopoczucia, szmuglowaniem uśmiechu i zakłócaniem nocnej ciszy poprzez zbyt głośne śpiewanie. Myślę też, że każdy z gangów znajdzie na swej drodze niejedną Kiczerę Gangstera, którą będzie musiał zdobyć, by dalej wypełniać swoją misję.

Aby zadecydować, który gang najlepiej spełnia swoje zadania wszystkie Gangi Beskidu Niskiego spotkają się 2 maja w Jasielu, gdzie będą współzawodniczyć w wielu różnych konkurencjach sprawdzających zarówno sprawność fizyczną, jak i umysłową, a także pomysłowość, przebiegłość i zgranie gangu (dokładne informacje pojawią się w połowie kwietnia, tak by można było opracować odpowiednią taktykę ;)). Obowiązkowym punktem spotkania jest wspólna biesiada i zabawa do białego rana w celu integracji między gangami.

 

Forma Rajdu­­

W ramach rajdu przewodnicy SKPB Warszawa organizują trasy (gangi) o różnej długości, charakterystyce (namiotowa, stodołowa, chatkowa), typie (piesze i rowerowe) i przeznaczone dla różnych grup wiekowych (dedykowane licealistom, itp.). Wszystkie trasy spotykają się jednego dnia na ześrodkowaniu, na którym są różne konkursy, zabawy, wspólne ognisko i śpiewanie do białego rana. W tym roku ześrodkowanie odbędzie się 2 maja w Jasielu.

W tym roku specjalną część rajdu "Beskid Niski" stanowi tzw. "Beskidzki Trakt" czyli rajd przeznaczony specjalnie dla licealistów.

 

O organizatorze

Organizatorem Rajdu jest Studenckie Koło Przewodników Beskidzkich w Warszawie zajmujące się górską turystyką kwalifikowaną. Koło działa zarówno na terenie Polski, jak i gór całego świata, ze szczególnym uwzględnieniem państw karpackich. W praktyce oznacza to, że oferujemy studentom i licealistom bogatą ofertę wyjazdów w nasze Beskidy, góry Słowacji, Ukrainy i Rumunii. Podstawową formą naszej działalności jest organizacja niekomercyjnych wyjazdów w góry dla licealistów i studentów wszystkich warszawskich uczelni. Więcej informacji można uzyskać na naszej stronie internetowej.

 

TRASY RAJDÓW "Beskid Niski" i "Beskidzki Trakt"

{include_content_item 1437}

 

Czytaj więcej...

Trasy

Przeróżne Gangi będą grasować po Beskidzie Niskim w dniach już od 25.04.2009 i do 05.05.2009. Wkrótce więcej szczegółów od naszych szefów gangów przewodników ...

Wiemy, że same nazwy gangów nie mówią zbyt wiele, dlatego stworzyliśmy specjalną kartotekę, w której trzymamy dane wszystkich gangów. Poniżej zbiorczy grafik i lista planów poszczególnych gangów.

Na pewno znajdziesz odpowiedni gang dla Ciebie!

 

TRASY RAJDÓW "Beskid Niski" i "Beskidzki Trakt"

{include_content_item 1437}

 

1. B&B czyli Bed&Breakfast z Bedzią i Badzią, stodołowo-chatkowa, 25.04 - 03.05  ZMIANA MIEJSCA SPOTKANIA!!!

2. Szajka zza Buga z Adasiem, namiotowa na Ukrainie (drobna korekta trasy: jednak zahaczamy o Kińczyk Bukowski!) 25.04 - 03.05

3. Czarna Kropka - Gang Prawdziwych Cyklistów - Marta Panasik i Wojtek "Makar" Makarewicz, rowerowo-namiotowa, 26.04 - 03.05

4. Na Trakcie - z Andrzejem Affekiem (Beskidzki Trakt - trasa polecana licealistom), chatkowa, 30.04 - 03.05

5. Misterna Organizacja - Kuba "Gorgan" Organ, Darek "Mister" Gatkowski, szkolno-stodołowa, 30.04-03.05

6. Krok we właściwym kierunku, czyli cudów nie obiecuję - Krzysiek Gutkowski (Dolomit), stodołowo-plandekowa - trasa odwołana

7. Łupie w krzyżu (Brak miejsc) - z Olą i Siarkiem, chatkowa, 01.05 - 03.05

8. Prosto z Jara - z Agą i Piotrkiem, namiotowa, 01.05 - 03.05

9. TraktOR Beskidzki - z Agnieszką Skieterską i Justyną Karamuz (trasa przyjazna licealistom ;)), 5 dni, namiotowa, 1.05- 5.05

10. Czilaut eXpedyszyn - Monika Przemyska, Kuba Fedorowicz, Grzesiek Szałachwij, namiotowa, 25.04 - 03.05

11. Južná cesta na východ - Janek Dobrzański, namiotowa, 26.04 - 03.05

12. Vediamo cosa viene fuori - Justyna Leszczuk, Paweł Gilewski, beznamiotowa, 26.04 - 03.05

13. Trasa Mariusza "Dzidka" Pietrzaka, namiotowa, 1.05-10.05

14. Beskid Niski Adventure Team -Paweł "Pingwin" Łodziński i Zbyszek Malinowski, stdołowa, 25.04-3.05

 

Czytaj więcej...

Sponsorzy i Partnerzy

Gdyby nie sponsorzy wymienieni poniżej 45 Rajd Beskid Niski nie mógłby zaistnieć w obecnym kształcie. Wszystkim sponsorom serdecznie dziękujemy za wsparcie!

 

Sponsorzy materialni
(kolejność przypadkowa):

 
 
 
  
 

 

Chcesz nam pomóc przy organizacji tego rajdu?
Pisz na maila: beskidniski2009[at]gmail.com
 
Ojciec chrzestny wraz z poplecznikami

 

 

Czytaj więcej...

Jak się zapisać?

 1. Wybierz trasę

>>

2. Wyślij e-mail

>>

3. Spakuj plecak

>>

4. Pojedź

 Jaka trasa najbardziej ci odpowiada? Wolisz trasę namiotową czy stodołową? A może rowerową? Chcesz jechać na cały tydzień czy tylko na trzy dni? Porównaj trasy rajdowe i wybierz coś dla siebie.

Jeśli jesteś licealistą zobacz trasy rajdu dla licealistów "Beskidzki Trakt".

 

Wiem, wiem, ja też zawsze zapisuje się dopiero na trasie, ale przewodnicy nie lubią niespodzianek. To ważne, żeby przygotowali się na to jak dużą trasę będą prowadzić. Dlatego przed wyjazdem skontaktuj się z prowadzącym twoją trasę.

 

 Listę rzeczy, które musisz wziąć na rajd, znajdziesz w regulaminie rajdu. Niektóre trasy mają specjalne wymagania co do sprzętu (np. namiot na trasie namiotowej) lub np. jedzenia. Dlatego dokładnie przeczytaj opis trasy na którą się wybierasz. 

Jeśli jedziesz na rajd po raz pierwszy koniecznie skontaktuj się z przewodnikiem!

 

 Niektóre trasy spotykają się w Warszawie na dworcu, inne dopiero w górach.

Rozkład jazdy pociągów znajdziesz na stronie: rozklad-pkp.pl.

Czytaj więcej...

Regulamin

A oto zbiór niezbędnych każdemu uczestnikowi Beskidu Niskiego 2009 informacji dotyczących przydatnego sprzętu, jedzenia, finansów oraz szeroko rozumianych zasad uczestnictwa w Rajdzie. Rajd jest imprezą niekomercyjną. Udział w Rajdzie bierzecie na własną odpowiedzialność. Osoby niepełnoletnie mogą wziąć udział w imprezie pod warunkiem przedstawienia pisemnej zgody rodziców.

 

Czytaj więcej...

Kontakt

Z Ojcem Chrzestnym i jego poplecznikami można skontaktować się korzystając z maila: beskidniski2009[at]gmail.com.

Z chęcią odpowiemy na nurtujące Was pytania.

Ojciec Chrzestny (lewa i prawa ręka ;)):

  • Agata Walczak
  • Marek Białowąs

Grafika:

  • Bartosz Matuszewski
Zbieranie tras:
  • Adam Rączkowski


 

 

Czytaj więcej...

Ześrodkowanie

Jasiel, 2 maja 2009

UWAGA! Przypominamy, że ześrodkowanie odbywa się na terenie rezerwatu więc nie można tam wjeżdżać pojazdami zmechanizowanymi. Parking na którym można zostawić wehikuły znajduje się na polu naprzeciwko leśniczówki w Moszczańcu (około 150m za szlabanem na drodze Moszczaniec-Jasiel)

Ześrodkowanie, czyli spotkanie wszystkich tras, w którym nieraz uczestniczy nawet 400 osób, to kulminacja naszego rajdu. W tym roku 2 maja spotykamy się w jednym z najpiękniejszych miejsc Beskidu Niskiego - nieistniejącej już wsi Jasiel koło Moszczańca. Na ześrodkowaniu, poza śpiewami do rana, czekają na Was różne atrakcje:

 

  • KONKURSY, które rozbawią Was do łez
  • OGNISKO piekielnie gorące
  • GORĄCE DANIA serwowane przez naszego firmowego szefa polowej kuchni
  • WIDOKI oczywiście zapierające dechZapraszamy do przeczytania:Wyświetl większą mapę

Czytaj więcej...