Baza Zawodów

VI edycja Nocnych Manewrów SKPB odbędzie się na terenie Puszczy Kozienickiej. Baza Zawodów będzie zlokalizowana w Miejskiej Hali Sportowej przy ulicy Sosnowej 3 w Pionkach (k. Radomia).  

[LINK DO GOOGLE MAPS]

Listy startowe

Prosimy o sprawdzenie minuty startowej dla Waszego zespołu TUTAJ. Każdy zespół przed startem musi pojawić się w Sekretariacie by odebrać m.in. kartę startową. Trasy Beskidzkie startują blisko Bazy Zawodów - należy w Sekretariacie pojawić się wcześniej, aby zdążyć dojść na start (odległość ok. 1600m, ok 15min na dojście). Mapy dojścia na start będą dostępne w Sekretariacie Zawodów. Wszystkie pozostałe trasy będą dowożone na start autokarami. Autokary będą odjeżdżały z zatoczki przy dworcu Pionki Zachodnie (prosimy nie zastawiać zatoczki samochodzami!! ). Prosimy o sprawdzenie godziny odjazdu Waszego autokaru na listach startowych i wyjście z Bazy przynajmniej 5 minut wcześniej (mapa dojścia) - autokary odjeżdżają punktualnie i nie czekają na spóźnialskich!

(!) Jak rozumieć minutę startową? 

Start Zawodników rozpocznie się o godzinie 17:00 - jest to tzw. "Minuta Zero". Jeżeli Twój zespół wylosował np. 25 minutę startową to oznacza, że Twój zespół startuje o godz. 17:25. Jeżeli Twój zespół wylosował np. 80 minutę startową to oznacza, że startujecie o godz. 18:20. 

Dojazd do Bazy Zawodów

Samochodem

[LINK DO GOOGLE MAPS]

WAŻNE!

Prosimy o nie parkowanie na terenie zatoczki przy dworcu Pionki Zach.!  Z tej zatoczki będą odjeżdżały autokary na START - będzie kursowało 5 autokarów jednocześnie! Zastawienie zatoczki spowoduje utrudnienia i opóźnienia w odjazdach autokarów!

Parkowanie na terenie parkingów supermarketów Lidl i Biedronka jest NIEWSKAZANE i na własną odpowiedzialność. 

Miejsca parkingowe w pobliżu Bazy Zawodów znajdziecie przy ulicach: Elizy Orzeszkowej, Krzywej, Przemysłowej (ta ulica jest mało uczęszczana, jest kawałek parkingu na początku ulicy, a dalej można parkować równolegle, ale nie blokując dojazdu do garaży). 

Autokarem Organizatora 

Pod tym LINKIEM szczegóły dotyczące dojazdu autokarem Organizatora.

Komunikacją publiczną 

Dojazd komunikacją publiczną do Pionek wymaga przesiadki w Radomiu lub w Dęblinie. 

1) 12:16 (KM) Warszawa Śródmieście - Radom, dalej 15:10 (TLK) Radom - Pionki Zach. (przyjazd 15:25)

2) 12:16 (KM) Warszawa Śródmieście - Radom, dalej 15:18 (KM) Radom - Pionki Zach. (przyjazd 15:40)

3) 13:46 (KM) Warszawa Śródmieście - Radom, dalej 16:50 (KM) Radom - Pionki Zach. (przyjazd 17:13) 

4) 13:50 (TLK) Warszawa Centralna - Dęblin, dalej 15:20 (KM) Dęblin - Pionki Zach. (przyjazd 15:52)

 Powrót z Bazy Zawodów

Autokarem Organizatora 

Autokary do Warszawy odjadą o godz. 9:30 z pętli przy dworcu Pionki Zachodnie. Autokary jadą na Plac Bankowy. 

Komunikacją publiczną 

Połączenia powrotne z Pionek do Warszawy pociągiem dostępne są TUTAJ. Powrót do Warszawy równiez wymaga przesiadki w Radomiu lub w Dęblinie. Pierwszy pociąg z Pionek w kierunku Radomia odjeżdża o godz. 4:32. 

Z Radomia kursują również POLSKIE BUSY, które odjeżdżają praktycznie co godzinę. Można, więc dojechać do Radomia pociągiem KM, a dalej Polskim Busem. 

 

Przypominamy o:

 • obowiązku posiadania elementu odblaskowego w przypadku poruszania się nocą pieszo poza obszarem zabudowanym
 • osoby niepełnoletnie mogą startować pod opieką osób pełnoletnich; osoby niebędące opiekunem prawnym mają obowiązek okazać w Sekretariacie zgodę opiekunów prawnych
 • zabraniu CZOŁÓWKI, KOMPASU, DŁUGOPISU, BUTÓW NA ZMIANĘ

DO ZOBACZENIA!

Wyniki

Kolejna edycja Nocnych Manewrów SKPB przeszła do historii! Dziękujemy wszystkim uczestnikom za przybycie i dobrą zabawę - mamy nadzieję, że się Wam podobało i za rok zobaczymy się znów! 

Publikujemy wstępne wyniki Zawodów - wszystkim zwycięzcom jeszcze raz serdecznie gratulujemy! Uwagi można zgłaszać do Sędziego Głównego na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do środy (23.11). 

>>> WYNIKI <<<

>>> WZORCÓWKA WSZYSTKICH PUNKTÓW <<<

>>>MAPY<<<

Czytaj więcej...

Harmonogram Zawodów

HARMONOGRAM ZAWODÓW
 

14.11 (pon) godz. 23:59 - zamykamy zapisy na buffy i autokary

16.11 (śr) godz. 23:59 - zamykamy zapisy na Zawody

18.11 (pt) godz. 20:00 - opublikujemy położenie Bazy Zawodów

 

19.11 (sob) godz. 14:00 odjazd autokarów z Warszawy do Bazy (sugerowany wyjazd samochodem z Warszawy)

19.11 (sob) godz. 15:00 otwarcie Sekretariatu

19.11 (sob) godz. 16:00 Oficjalne otwarcie Zawodów

19.11 (sob) godz. 16:20-30 odjazd pierwszych autokarów na start tras T1, T2, T3, A, H

19.11 (sob) godz. 17:00 Minuta “0” dla wszystkich tras

DOJAZD DO/POWRÓT Z BAZY ZAWODÓW

Poniżej zamieszczamy ważne informacje dotyczące dojazdu do (i powrotu z) Bazy Zawodów:

 • Dojazd do Bazy Zawodów samochodem (z Warszawy) + znalezienie miejsca na bezpieczne zaparkowanie i dojście do Bazy zajmie ok. 2 godzin, należy mieć to na względzie i zaplanować wyjazd odpowiednio wcześniej (ok. 14:00). Nie zapewniamy miejsc parkingowych, ale postaramy się wskazać kilka miejsc, gdzie można będzie bezpiecznie zaparkować.

 • Dojazd transportem Organizatora (ZALECANY dla osób, które nie wybierają się samochodem) zajmie podobnie jak samochodem ok. 2 godzin, wyjazd planowany jest ok. godziny 14:00, w pobliżu jednej ze stacji metra (dokładne miejsce jeszcze nie ustalone). Zapisy na autokary przyjmujemy do poniedziałku 14.11 do godz. 23:59. Koszt 20 zł w jedną stronę. Zapisu na autokar można dokonać edytując zgłoszenie lub pisząc maila na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 • Dojazd komunikacją publiczną jest utrudniony i ograniczony liczbą miejsc (wymagana wcześniejsza rezerwacja) i przynajmniej w drodze do Bazy nie jest polecany, dojazd zajmie ok. 2,5-3,5 godziny, wyjazd ok. godz. 12tej z Warszawy, koszt ok. 35zł (bilet normalny) w jedną stronę

 • Odjazd autokarów powrotnych z Bazy do Warszawy planowany jest tuż po zakończeniu Zawodów (ok. godz. 9.30-10). Powrót do Warszawy zajmie ok. 2 godzin. Jeżeli zbierze się wystarczająca liczba chętnych na powrót jeszcze w nocy, po zakończeniu trasy - jakiś autokar puścimy wcześniej.

 • Jeżeli nie chcecie czekać na rozdanie nagród i powrót autokarem, od godziny 4-tej nad ranem możliwy jest powrót komunikacją publiczną - powrót komunikacją publiczną zajmie 2,5 - 4 godziny, koszt wyniesie ok. 25-35 zł w zależności od wybranej opcji.

 • Na FB utworzymy wydarzenie, za pomocą którego zachęcamy do ewentualnego zgadywania się na wspólny transport samochodowy :)

STARTY TRAS

 • Trasy T1, T2, T3, A i H będą dowożone autokarami na start - w Bazie Zawodów trzeba pojawić się odpowiednio wcześniej - autokary będą odjeżdżać zgodnie z harmonogramem i nie będą czekać na spóźnialskich. Godziny odjazdu autokarów dla poszczególnych zespołów zostaną opublikowane wraz z listami startowymi

 • Trasy Beskidzkie będą startować w pobliżu Bazy Zawodów - trzeba uwzględnić czas ok. 20 minut na dojście na start

 
HARMONOGRAM ZAWODÓW
 

14.11 (pon) godz. 23:59 - zamykamy zapisy na buffy i autokary

16.11 (śr) godz. 23:59 - zamykamy zapisy na Zawody

18.11 (pt) godz. 20:00 - opublikujemy położenie Bazy Zawodów

19.11 (sob) godz. 14:00 odjazd autokarów z Warszawy do Bazy (sugerowany wyjazd samochodem z Warszawy)

19.11 (sob) godz. 15:00 otwarcie Sekretariatu

19.11 (sob) godz. 16:00 Oficjalne otwarcie Zawodów

19.11 (sob) godz. 16:20-30 odjazd autokarów na start tras T1, T2, T3, A, H

19.11 (sob) godz. 17:00 Minuta “0” dla wszystkich tras

 

Manewrowy konkurs na FB

Ruszamy z naszym tradycyjnym manewrowym konkursem na Facebook'u ! :)

Zasady są proste:

- każdego dnia po 20:00 b​ę​dzi​emy​ mieli dla Was zadanie konkursowe,
- w komentarzu piszesz swoją propozycję rozwiązania zadania,
- pierwsza osoba, która udzieli precyzyjnej poprawnej odpowiedzi zostanie ogłoszona przez nas zwycięzcą konkursu w danym dniu,
- ​codziennie ​do wygrania będzie mapa, którą można odebrać tylko w bazie zawodów,
- jedna osoba może otrzymać maksymalnie 3 mapy.

Powodzenia! :)