Powitanie Wiosny na Podlasiu - 18 i 19. kwietnia

Witajcie!

Poniżej znajdziecie informacje praktyczne. Zapisy na wszystkie trasy odbywają się centralnie, w jednym formularzu. Po zapisaniu się, przewodnicy prowadzący poszczególne trasy będą się z Wami kontaktowali.

 

Opisy tras zostały ułożone w następującej kolejności:

1. AUTOKARÓWKA "Podlaski przełom Bugu" - Dla osób chcących poznać urocze zakątki i zabytki Podlasia zorganizowaliśmy autokarówkę prowadzoną przez Annę Sekielską - przewodnika po Podlasiu . Chcielibyśmy oprowadzić Was m.in. po Janowie Podlaskim, Grabarce i Drohiczynie. Przy ładnej pogodzie proponujemy także przepłynięcie się statkiem turystycznym po Bugu.

2. TRASA ROWEROWA "Kropka na Podlasiu" - Jeśli chcielibyście przyjrzeć się przyrodzie z bliska - idealny do tego jest rower. Trasę rowerową poprowadzi "Dama Szlaku" i Makar, z którymi nie będziecie się nudzić! Ha, ha!

3. TRASY KAJAKOWE: "Bug graniczny" i TRASA  NIEDZIELNA DZIECIĘCA "Dzieciaki na kajaki!" - Przygotowaliśmy także smaczek dla kajakarzy. Pierwszego dnia spływ Bugiem rozpocznie się w okolicach Pratulina i będzie biegł częściowo odcinkiem, w którym Bug stanowi granicę z Białorusią. Pingwin, co jest nietypowe dla pingwinów, z pewnością będzie się cieszył z nadchodzącej wiosny i wspaniale meandrującej dzikiej rzeki. Pierwszy dzień spływu przeznaczony jest dla osób, które lubią się zmęczyć :), zaś w niedzielę odcinek będzie znacznie krótszy z krótkim spacerem na wzgórze widokowe w Mielniku. Tam jest bosko! Liczymy na to, że na drugi dzień zapiszą się kajakarze lubiący spokojną rekreację.

Na kajakową trasę dziecięcąbiegnącą z Nemirowa do Serpelic zachęcamy rodziny do wiosłowania z dzieciakami! UWAGA! Na trasie nie ma przewodnika - osoby prowadzącej. Organizator zapewnia tylko transport kajaków na miejsce wodowania.

4. TRASA PIESZA DZIECIĘCA - "Pierwsze kroki na Podlasiu"- Zależy nam na tym, aby aktywować rodziny z dziećmi, Przygotowaliśmy kilku kilometrową trasę spacerową, wózkową i pieszą, którą poprowadzi Gosia. Wieczorne ognisko i gitara z pewnością będzie atrakcją nie tylko dla dorosłych, ale także dla maluchów. Dlatego chcielibyśmy rozpocząć je trochę wcześniej, aby dzieciaki mogły sobie upiec kiełbaskę i ogrzać się przy ognisku. Jeśli będą chętni, będzie możliwość przepłynięcia się statkiem turystycznym po Bugu.

5. TRInO - Turystyczno Rekreacyjna Impreza na Orientację  - dla wszystkich chętnych! Ciekawi, co to jest? Sprawdźcie! W zabawie będzie można wystartować w niedzielę rano w godzinach 8:30-10:30.

www.skpb.waw.pl/docs/PowitanieWiosny/TRInO_regulamin.doc

www.skpb.waw.pl/docs/PowitanieWiosny/TRinO_mapa.pdf

 

 INFORMACJE ORGANIZACYJNE

Zapisy na trasy w formie on-line zostały zamknięte.

Prosimy o wcześniejszy kontakt z przewodnikami prowadzącymi trasy, jeśli chcielibyście spontanicznie dołączyć do grupy. Można też się zgłosić na starcie poszczególnych tras rajdu, jednak w takich przypadkach nie gwarantujemy pełnych świadczeń.

Jeśli chcecie sprawdzić, na co się zapisaliście oraz czy są jeszcze wolne miejsca na daną opcję. Sprawdźcie to tutaj:

https://docs.google.com/spreadsheets/d/16LruopYI1gnUSoHQOheLA8x9lhPV3QO6dRy7aUlrJZc/edit#gid=0

 

ZALICZKA

Po zapisaniu się na rajd przez formularz prosimy o przelanie zaliczki w wysokości

50zł od zapisanej osoby dorosłej do dnia 15 kwietnia (środa).  Termin zrobienia przelewu już minął. Proszę nie robić przelewów, gdyż organizator nie będzie miał dostępu do tych pieniędzy. Osoby, które chciałyby się dołączyć do rajdu proszone są o zabranie całej kwoty w gotówce.

Osoby, które zdecydują się na spontaniczny wyskok na trasę PIESZĄ DZIECIĘCĄ, BEZ NOCLEGU nie muszą wpłacać zaliczki. Płacą jedynie 10zł wpisowego od osoby dorosłej na miejscu, u Gosi prowadzącej trasę.

W przypadku wycofania się z udziału w rajdzie do 10 kwietnia b.r. zaliczka podlega zwrotowi.

Osoby rezygnujące z udziału w rajdzie po tym terminie otrzymają zwrot zaliczki jedynie pod warunkiem, że wskażą osobę na swoje miejsce.
 

Pozostałą kwotę będzie zbierał w GOTÓWCE przewodnik prowadzący trasę.

CENNIK

Zapisując się w formularzu wybieracie odpowiednie opcje. Poniżej przedstawiamy zestawienie, w którym wylistowane zostały ceny poszczególnych usług/możliwości.  Arkusz automatycznie zlicza koszt Waszej wycieczki.

W cenie nie zostały ujęte posiłki kanapkowe, jedynie obiadokolacja w Serpelicach (sobota) oraz Drohiczynie (niedziela). Prosimy zatem o zabranie prowiantu na trasy.

 

OPCJA

CENA, zł

OGÓLNE

wpisowe dorosli

10

wpisowe dzieci / osoby niepełnoletnie

0

DOJAZD
n/d trasy rowerowej

AUTOKAR - wpłata zaliczki do 7. kwietnia

40

AUTOKAR - wpłata zaliczki od 8. kwietnia

60

NOCLEG w Serpelicach

PENSJONAT - brak miejsc! (od 6 kwietnia)

40

DOMEK

30

DZIECKO ŚPI NA ŁÓŻKU Z RODZICEM

0

TRASA
SOBOTNIA

KAJAKOWA -  preferowana dłuższa ok. 8h + obiadokolacja

50

KAJAKOWA -  preferowana krótsza ok. 6h + obiadokolacja

50

AUTOKAROWA + obiadokolacja

50

ROWEROWA + obiadokolacja

20

PIESZA DZIECIĘCA + obiadokolacja

20

Tylko obiadokolacja

20

TRASA
NIEDZIELNA

KAJAKOWA -  preferowana dłuższa ok. 8h + obiad w Drohiczynie

50

KAJAKOWA -  preferowana krótsza ok. 4h + obiad w Drohiczynie

50

KAJAKOWA DZIECIĘCA - 3h (bez obiadu)

30

AUTOKAROWA + obiad w Drohiczynie

50

PIESZA DZIECIĘCA

0

ROWEROWA

0

Tylko obiad w Drohiczynie

20

 

NOCLEG

Nocleg odbędzie się w ośrodku wczasowym www.urocza.pl, w pensjonacie lub w ogrzewanych domkach w łóżkach z pościelą. Czyli NIE zabieracie śpiworów. W każdym domku jest co najmniej 1 toaleta z prysznicem.

W pensjonacie na korytarzu jest czajnik i lodówka.

Po wcześniejszym uzgodnieniu będzie także możliwość przenocowania w ośrodku z piątku na sobotę.

DOJAZD

Uwaga! Brak miejsc w autokarze na odcinku Warszawa-Serpelice i Drohiczyn-Warszawa. Są miejsca na autokarówkę w sobotę i niedzielę, lecz trzeba organizować dojaz na własną rękę. Szukasz transportu lub pasażera? Sprawdź tutaj: 

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1yhDEfa4nzxXwZ0RXu67hltIKyPFtIOK5nSOt-qW4zdM/edit#gid=1

Można też dojechać PKSem: http://www.e-podroznik.pl/public/searchingResultsVW.do?startCity=Warszawa&tabToken=d20381aace6db9437f49ec8c9bb1c9ec&toV=c|96250&endCity=Serpelice&fromV=c|54041&tseVw=regularP

 

AUTOKARÓWKA

"PODLASKI PRZEŁOM BUGU"

Anna Sekielska

Poniżej przedstawiamy ramowy plan autokarówki, który został ułożony przez panią Anię, która jest przewodnikiem poleskim. Pani Ania pochodzi z tego terenu i w swoim planie chciała ująć zarówno ciekawostki historyczne, kulutrowe, jak i przyrodnicze. Ramy wycieczki zostały ułożone ze sporym luzem, będzie czas na spokojny spacer na górę widokową w Mielniku, spróbowanie lokalnych, ręcznie tłoczonych soków oraz na napicie się kawy w restauracji "retro" w stadninie koni w Janowie Podlaskim. W restaruracji w Drohiczynie spróbujecie miejscowego przysmaku...

Szczegóły dotyczące wycieczki znajdziecie tutaj:

www.skpb.waw.pl/docs/PowitanieWiosny/Autokarowka.docx

 

Zachęcamy uczestników autokarówki do wystartowania w TRInO - Turystyczno Rekreacyjnej Imprezie na Orientację. Ciekawi, co to jest? Sprawdźcie! W zabawie będzie można wziąć udział w niedzielę rano w Serpelicach w godzinach 8:30-10:30.

www.skpb.waw.pl/docs/PowitanieWiosny/TRInO_regulamin.doc

www.skpb.waw.pl/docs/PowitanieWiosny/TRinO_mapa.pdf

 

TRASA ROWEROWA

"KROPKA NA PODLASIU"

Wojtek „Makar” Makarewicz & Patrycja „Dama Szlaku” Rączkowska

Operację zaczynamy na dworcu Warszawa Zachodnia w sobotę 18.IV o godzinie 07.00w tunelu przy kasach.

KM  Warszawa Zachodnia       07:28 – Siedlce                       09:04

Powrót

TLK  Terespol                           16:31 – Warszawa Centralna 19:02

Prosimy o wcześniejszy kontakt i zapisy.


KONTAKT

Skontaktuj się nami wcześniej

Wojtek: makarewicz.wojciech@gmail.com tel. 601 137 109

Patrycja: dama.szlaku@gmail.com

Zapisy centralne przez formularz zgłoszeniowy (śpimy w domkach).

KOSZTY

max. 150 zł – ewentualna nadwyżka zostanie zwrócona

Prosimy o wpłatę zaliczki 50zł na powyższe konto organizatorów rajdu:  Marta Panasik.
Dodatkowo prosimy o wpłatę zaliczki 100zł na konto prowadzących trasę rowerową - zakup biletów PKP.

TRASA ORIENTACYJNA(klinij)
Poruszamy się rowerami, spokojnym tempem – na rozruszanie się przed rajdem Beskid Niski, na który również zapraszamy– nasze bicykle przejadą dziennie około 50 – 80 km. Jeździmy z sakwami, po drogach (raczej mało uczęszczanych).

 

INFORMACJE PRAKTYCZNE

Ekwipunek obejmuje: rzeczy, które zazwyczaj bierzesz w góry, podstawowe narzędzia, zapasową dętkę i części do Twojego roweru.

Obowiązkowo, oprócz sprawnego roweru - KASK!

Śpimy w domkach, jemy w knajpkach.

Zapraszamy Makar i Patyk

 

TRASY KAJAKOWE
"BUG GRANICZNY"


Paweł Pingwin Łodziński & Adam Panasik & Marta Panasik

 Charakter spływu "Bug graniczny":  Rzeka nizinna, malowniczo przeciskająca się meandrami przez urokliwy podlaski przełom Bugu. Popłyniemy również rzadko odwiedzanym przygranicznym odcinkiem. Rzeka łatwa i bezpieczna, nie ma żadnych stałych przeszkód - brak przenosek. Spływ łatwy technicznie, ale wymagający kondycyjnie. Dystanse do pokonania to ponad 40 km każdego dnia, co powinno nam zająć ok. 7- 8 godzin. Z racji dystansu i pory roku zapraszamy osoby z doświadczeniem kajakowym. Zapraszamy wszystkich, którzy są gotowi pojąć wyzwanie. Liczba miejsc ograniczona liczbą kajaków.

 

SOBOTA

W przypadku dobrej pogody trasa rozpocznie się w Pratulinie i TYLKO w przypadku silnego wiatru/deszczu wodowanie kajaków nastąpi w Wygodzie niedaleko Janowa Podlaskiego (wariant krótszy, ok. 5-6-godzin).

- długi 44 km – ok. 8 godz. płynięcia z Pratulina do Serpelic -- prowadzący Paweł Pingwin Łodziński & Adam Panasik

 

NIEDZIELA

W związku ze sporym zainteresowaniem zarówno trasą krótszą, dłuższą, jak i rodzinną, w niedzielę odbędą się 2 trasy kajakowe, płynące od siebie niezależnie.

Warianty - drugiego dnia mamy do wyboru 2 warianty długości spływu:

- pierwszy długi ok.  42 km –ok.  8 godz. płynięcia z Serpelic do Drohiczyna - brak miejsc! - prowadzący Paweł Pingwin Łodziński

- drugi krótki ok. 23 km – ok. 5 godz. płynięcia z Serpelic do Wólki Nadbużnej (zaraz za mostem drogowym relacji Siemiatycze - Lublin) - prowadzący Marta Panasik

KOSZTY

Koszty wyjazdu zliczą się Wam automatycznie po wypełnieniu formularza. Jeśli zdecydujecie się na 2 dniowy spływ, to organizator zapewnia: wynajęcie 1 miejsca w kajaku + transport kajaka+ dojazd autokarem (do i z miejsca spływu) + 2 ciepłe posiłki + nocleg + koszty organizacyjne.

 ZAPISY i ZALICZKA

Zasady dotyczące zapisów i zaliczki zostały podane na górze strony.

Szczegóły dotyczące wycieczki znajdziecie tutaj:

www.skpb.waw.pl/docs/PowitanieWiosny/Trasy_kajakowe.docx

 

TRASA KAJAKOWA DZIECIĘCA NIEDZIELNA

"DZIECIAKI NA KAJAKI"!

trasa bez osoby prowadzącej / autopilot

Trasa biegnie zalesionym odcinkiem z Gnojna położonego tuż przy granicy z Białorusią, do ośrodka w Serpelicach. Uczestnicy tej trasy nie będą niestety mogli skorzystać z podwózki autokarem - dojazd do Gnojna samochodem we własnym zakresie.

Odcinek do przepłynięcia jest dosyć krótki - 11km. Tempo spływu będzie dostosowane do najmłodszych - bez pośpiechu i na luzie.

Start: o godz. 10:30 odjazd samochodami spod ośrodka w Serpelicach do Gnojna. Możliwość dołączenia do trasy także w Gnojnie o 10:40 po uprzednim osobistym zgłoszeniu się w Serpelicach najpóźniej w niedzielę rano w biurze rajdu.

UWAGA!

  • Na trasie nie ma przewodnika - osoby prowadzącej. Organizator zapewnia tylko transport kajaków na miejsce spływu.
  • Obowiązkowo rodzice mają ze sobą KAPOKI DLA DZIECI. Kajaki są wyposażone jedynie w kapoki dla dorosłych, które nie zapewnią bezpieczeństwa dziecku!

Szczegóły dotyczące wycieczki znajdziecie tutaj:

www.skpb.waw.pl/docs/PowitanieWiosny/Trasa_kajakowa_dziecieca.docx

 

TRASA PIESZA DZIECIĘCA

"PIERWSZE KROKI NA PODLASIU"

Radosław Baranowski (w imieniu Gosi Staniszewskiej)

Trasa jest pomyślana jako wózkowo-piesza, dla małych dzieci(rowerki biegowe mogą być dobrym pomysłem). Oczywiście zapraszam też starsze dzieci, o ile ich rodzice nastawią się na dostarczanie im rozrywek stosownych do wieku, kiedy mali odkrywcy będą cóż... odkrywać: wszystko, na każdym kroku i w swoim tempie.

Dojazd we własnym zakresie. Można przyjechać już w piątek, w sobotę zaczynamy dość wcześnie! Także, jeśli ktoś ma ochotę tylko na jednodniowy wypad z dziećmi - także jest mile widziany.

Start w sobotę o godzinie 10:00 z parkingu koło Gajówki Trojan, około 6 km na północny zachód od Serpelic.

Zapisy centralne przez formularz zgłoszeniowy.

Zachęcamy do wcześniejszych zapisów, gdyż ilość miejsc w pencjonacie jest ograniczona. Maluchom będzie z pewnością w pensjonacie bardziej komfortowo.

Szczegóły dotyczące wycieczki znajdziecie tutaj:

www.skpb.waw.pl/docs/PowitanieWiosny/Trasa_piesza_dziecieca.docx

 

Zachęcamy Was do wystartowania w TRInO - Turystyczno Rekreacyjnej Imprezie na Orientację. Ciekawi, co to jest? Sprawdźcie! W zabawie będzie można wziąć udział w niedzielę rano w Serpelicach w godzinach 8:30-10:30.

www.skpb.waw.pl/docs/PowitanieWiosny/TRInO_regulamin.doc

www.skpb.waw.pl/docs/PowitanieWiosny/TRinO_mapa.pdf