Echo trembity - 3-dniowy wyjazd rakietowy na Huculszczyznę (Ukraińskie Karpaty Wschodnie): 10-12.03.2018

{youtube}mLhfUd5p8g4{/youtube}

Tego jeszcze nie było!
Chcesz się przekonać, czy autobus przejedzie drogą która nie widziała asfaltu?
Albo czy Biała Kobyła jest rzeczywiście biała? I gdzie jest Biały Słoń?
A może lubisz trochę spontanu i improwizacji lub chcesz się upewnić że można zrobić wyjazd bez zaplanowania i zorganizowania wszystkiego przed (bo się nie da).
Lubisz popijać herbatę z ogniska z pięknym widokiem na okoliczne góry (na przykład na Czarnohorę)?
A może chcesz się dowiedzieć na co często cierpieli Huculi? Zobaczyć jak wyglądają grażdże i worynie? Będzie też skromna dawka postkomunizmu. Czy można wybudować szpital, do którego nie było dojazdu (zresztą dojechać nie było po co, bo i tak nie było w nim żadnego lekarza)?
A może po prostu chcesz spędzić urocze 3 dni w doborowym towarzystwie?
Nie musisz mieć wielkiego doświadczenia górskiego - wystarczy odrobina wytrzymałości i odporności na zimowy klimat. Może być to Twój pierwszy wyjazd na Ukrainę, a z pewnością nie będzie ostatni! Możesz nie mieć rakiet (załatwimy). Musisz mieć tylko pozytywne nastawienie (i paszport)!

Zapraszamy na podróż w czasie i przestrzeni na Huculszczyznę. Odwiedzimy kresy II Rzeczypospolitej. Trafimy do miejsc gdzie tradycja przeplata się z teraźniejszością. Zobaczymy jak wygląda wschodniokarpackie Zakopane i huculski Paryż ;-), a po trudach wędrówki odpoczniemy w saunie...

 

Prowadzący: Adam Panasik: adam.panasik[at]gmail.com, Kajetan Wczelik: kikikaj[at]wp.pl

Termin: Wyjazd z Warszawy w piątek 09.03 o godz. 16.00. Zbórka na w holu głównym dw. Zachodniego PKS pół godziny wcześniej, tj. o godzinie 15:30 (w przypadku większej liczby chętnych pojedziemy busem). 

Planowany powrót we wtorek 13.03, planowy przyjazd godz. 05.10 (możliwość opóźnienia w przypadku ponadnormatywnego oczekiwania na granicy).

Zapisy: TUTAJ. Liczba miejsc ograniczona (15 osób). Zapisy po 27.02.2018 godz. 24 możliwe jedynie w przypadku wolnych miejsc w autobusie/busie i z koniecznością dopłaty różnicy w cenie biletu indywidualnego i grupowego (osoby zapisane w terminie korzystają ze zniżki grupowej)

Koszt: ok. 320 PLN (zawiera: transport, ubezpieczenie, noclegi w warunkach hiper-komfort, saunę, nie zawiera: zrzutki na jedzenie / knajpę, izotoników i wypożyczenia rakiet), dla grajków którzy wezmą  gitarę / skrzypce lub inny instrument - sauna w gratisie i zwolnienie z wycieczki po wodę ;-)

Rakiety: można wypożyczyć w SKPB (szczegóły prześlemy tym, co wyrażą zainteresowanie; należy posiadać własne kije trekingowe lub "od biedy" narciarskie)

Przybliżony program (">>>" oznacza przejazd, a "-" przejście):

10.03 (sobota): Warszawa >>> Kołomyja >>> Brustury / Szepit - Baba Ludowa (1477) – Werchowyna /idziemy z plecakami, ale nie zabieramy dużo ekwipunku/

11.03 (niedziela): Werchowyna >>> Hołowy - Skupowa (1587) - Zełene >>> Werchowyna lub Werchowyna >>> Hołowy - trawers Skupowej - Kręta - Werchowyna /idziemy "na lekko", program uzależniony od godzin kursowania i dostępności komunikacji publicznej w Dolinie Czarnego Czeremoszu/

12.03 (poniedziałek): Werchowyna >>> okolice Kosowa - Kosów >>> Warszawa /idziemy z plecakami bez zbędnych rzeczy/  lub Werchowyna - Magura - Werchowyna >>> Kosów >>> Warszawa /chodzimy bez plecaków/

 

Wyjazd dla osób z względnie dobrą kondycją i ogólnym doświadczeniem górskim – trasy dość wymagające fizycznie, ale nie hardcorowe (pierwszy i drugi dzień po ok. 20 km i 25-30 GOT, trzeci dzień "na lajcie"). Nie jest niezbędne posiadanie doświadczenia górskiego, ale jedynie ogólnej sprawności fizycznej.

 

Więcej informacji podeślemy zainteresowanym mailowo.

 

Zapraszamy!

Kajtek i Adam

 

Na koniec - tradycyjnie zamiast reklamy - włącz, obejrzyj i posłuchaj!

{youtube}p1YngYjFHpM{/youtube}

 

{youtube}H4H5ag8bl3A{/youtube}

 

 Ukraina zima 400 300 100dpi